Blog - Sprzątanie Pilicy :: Kajakpatrol.pl - Spływy kajakowe Pilicą

Sprzątanie Pilicy

 

 Jak co roku zapraszamy na wspólne sprzątanie Pilicy. Wszystkim chętnym do pomocy udostępniamy kajaki.

Zgłoszenia przyjmujemy TUTAJ lub telefonicznie: 501191226 i 50943237

śmieci

 

Jeżeli spytać przeciętnego mieszkańca Warki, jakie są najważniejsze atuty naszego miasta, możemy być pewni, że na jednym z pierwszych miejsc wymieni on położenie nad Pilicą. Walory turystyczne i przyrodnicze naszej rzeki są niezaprzeczalne. Docenia je coraz większa grupa turystów i wczasowiczów, którzy w weekendy zapełniają kemping i oblegają wypożyczalnie kajaków. To jest nasza szansa. Należy jednak zadać sobie pytanie:

Jakie wrażenie odnosi przybysz, który wysiądzie z kajaka na terenie dawnej przystani, albo mieszkaniec kempingu, który wybierze się na spacer wzdłuż wału przeciwpowodziowego?

Niestety! Nie mamy powodów do dumy.

Od kilku lat, na wiosnę spotyka się nad Pilicą grupa osób, które starają się oczyścić jej brzegi i przywrócić jej naturalne piękno. Również w tym roku spotkamy się w dniu 11 kwietnia (w sobotę) o godzinie 12:00 na terenie Kempingu Sielanka. Organizatorzy zapewnią worki i rękawice, a Zakład Usług Komunalnych odbierze nasz „urobek”. Jeżeli weźmiecie ze sobą dobry humor, akcja będzie nie tylko pożyteczna, ale również przyjemna. Na zakończenie zapraszamy na spotkanie integracyjne przy grillu lub ognisku na terenie Kempingu.